قطعات یدکی جرثقیل سقفی

قطعات یدکی جرثقیل سقفی مهمترین رکن نگهداری از سامانه جابجایی جرثقیل سقفی است.دلیل این اهمیت نیز روشن است. در هرمجموعه ای از کار افتاده جرثقیل سقفی به معنی  تعطیلی یک خط تولید است. همچنین استفاده از قطعات یکی جرثقیل سقفی اصلی نیز بسیار مهم است.  ایمنی جرثقیل سقفی را نمیتوان با استفاده از قطعات یدکی فرعی و یا دست دو محک زد.

شرکت جهان صنعت رادیس علاوه بر راه اندازی جرثقیل سقفی، در جهت تامین قطعات یدکی جرثقیل سقفی در کنار شما عزیزان است. خط مشی شرکت جهان صنعت رادیس در تامین قطعات یدکی جرثقیل همواره تامین قطعات اصلی و با کیفیت است.

قطعات یدکی جرثقیل سقفی به گروه های مختلف دسته بندی می شود. برخی از این قطعات مصرفی بوده و پس از مدت زمان معینی باید تعویض شوند. همچنین بعضی از تجهیزات جرثقیل سقفی به ندرت خراب شده، و یا گاها برای تقویت سیستم جرثقیل سقفی نیاز به تعویض این تجهیزات است. مانند موتور جرثقیل سقفی و گیربکس های خاص آن.

قطعات یدکی جرثقیل سقفی
قطعات یدکی جرثقیل سقفی

 

قلاب جرثقیل

قلاب جرثقیل یا همان هوک جرثقیل قطعه ای برای اتصال بار به کابل های جرثقیل است. بدیهی است که کیفیت قلاب جرثقیل حایز اهمیت است. شرکت های سازنده جرثقیل سقفی، برای تمامی قسمت های جرثقیل سقفی قطعات یدکی استاندارد را طراحی می کنند. تعریف استاندارد در کیفیت ساخت قطعات یدکی جرثقیل، به منظور حفظ ایمنی و اطمینان از کارآیی سیستم جرثقیل می باشد.

قلاب جرثقیل
قلاب جرثقیل، هوک جرثقیل

موتور جرثقیل سقفی

موتور جرثقیل سقفی وظیفه ایجاد نیروی محرکه برای حرکت بار در سیستم جرثقیل را بر عهده دارد. بسته به نوع جرثقیل سقفی، تعداد مشخصی موتور جرثقیل سقفی مورد نیاز است. موتور اصلی جرثقیل سقفی دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. از مهمترین این خصوصیات قابلیت ترمز گیری موتور جرثقیل سقفی است. این ترمز گیری باید به صورت کاملا ایمن و مطمن انجام شده و قابلیت ترمز گیری های پی در پی را داشته باشد. باید توجه داشت که ترمز گیری موتور جرثقیل سقفی زیر بار سنگین انجام می شود. به همین جهت بسیار مهم است که موتور های استفاده شده در جرثقیل سقفی از تولیدات شرکت های معتبر و محصولات با کیفیت باشند.

موتور جرثقیل سقفی
موتور جرثقیل سقفی، موتورگیربکس جرثقیل سقفی

شرکت دماگ، بزرگترین تولید کننده جرثقیل سقفی جهان انواع مختلفی از موتور های مخصوص جرثقیل سقفی را تولید می کند. این موتورها علاوه بر قابلیت استفاده در جرثقیل سقفی، با برخورداری از طراحی استاندارد قابلیت استفاده در دیگر کاربرد های صنعتی را نیز دارند. به طور مثال موتور جرثقیل سقفی را می توان در نوار های نقاله و یا دستگاهای سری کاری خطوط تولید که ساعت کاری بالای تحت بار دارند استفاده کرد.

انواع مختلفی از موتورهای جرثقیل سقفی توسط شرکت دماگ و دیگر تولید کنندگان جرثقیل سقفی طراحی و تولید شده است. شما می توانید در زمینه محل استفاده و انتخاب نوع موتور مورد نظر خود با کارشناسان شرکت جهان صنعت رادیس تماس بگیرید.

تابلو برق جرثقیل سقفی

تابلو برق جرثقیل سقفی، یکی از اجزای بسیار مهمی است که همواره باید در شرایط کاری مطلوبی باشند. معمولا شرکت های سازنده جرثقیل سقفی، تابلو برق جرثقیل را به صورت کاملا استاندارد می سازند. از این رو تلاش می شود تا با رعایت استاندارد قطعات جرثقیل، احتمال بروز خرابی را کاهش دهند. استفاده از قطعات یدکی جرثقیل اصل که کیفیت مناسبی دارند بسیار حایز اهمیت است.

کلید فرمان جرثقیل سقفی

کلید فرمان جرثقیل سقفی  یکی از قطعات پرکاربرد جرثقیل های سقفی است. به دلیل استفاده مداوم از کلید فرمان جرثقیل سقفی این قطعه بطور پیوشته در معرض خرابی قرار دارد.

کیفیت کلید فرمان جرثقیل سقفی نقش تعیین کننده ای برای استفاده مطلوب از سیستم جرثقیل دارد.

کلید فرمان جرثقیل سقفی دماگ
کلید فرمان جرثقیل سقفی دماگ

 

گیربکس جرثقیل سقفی

گیربکس جرثقیل سقفی وظیفه تبدیل و انتقال نیروی محرکه را برعده دارد. گیربکس با تبدیل نیروی تولید شده توسط موتور به نیروی حرکتی توان لازم برای جابجایی بار را فراهم می کند.

شرکت های تولید کننده جرثقیل سقفی، گیربکی های منحصر به فرد برای محصولات خود طراحی می کنند. گیربکس جرثقیل سقفی با توجه به نیروی ورودی موتور و همچنین میزان توان لازم برای جابجایی بار طراحی می شود. شرکت دماگ آلمان از بهترین تولید کنندگان گیربکی و موتورگیربکس های صنعتی است. این گیربکی ها علاوه بر سیستم جرثقیل سقفی در صنایع گوناگون دیگر نیز کاربرد دارند.

گیربکس جرثقیل سقفی
گیربکس جرثقیل سقفی

سیم بکسل جرثقیل سقفی

سیم بکسل جرثقیل سقفی نوعی طناب است که از الیاف فولاد ساخته می‌شود. که مجموعه‌ای از سیم، لایه سیم و مغزی است. الیاف فولادی به صورت مارپیچ به هم تابیده شده و یک طناب را تشکیل می‌دهند، تعدادی طناب نیز به‌طور مارپیچ به همراه یکدیگر به دور یک مغزی تابیده شده و تشکیل طناب قطورتری را می‌دهند.

سیم بکسل در سال ۱۸۳۴ توسط یولیوس آلبرت در شهر کلاستال آلمان و برای استفاده در معادن اختراع شد.

سیم بکسل جرثقیل سقفی تمامی وزن بار وارد شده را به سیستم وینچ و بالابر منتقل می کند. سیم بکسل با توجه به شرایط کاری در انواع مختلفی ساخته می شوند. انتخاب سیم بکسل مناسب برای جرثقیل بسیار مهم است. زیرا هر نوع از سیم بکسل جرثقیل سقفی برای شرایط کاری خاص طراحی شده، که توان تحمل بار تعیین شده ای دارند.

سیم بکسل جرثقیل سقفی
سیم بکسل جرثقیل سقفی

لنت ترمز جرثقیل سقفی

لنت ترمز جرثقیل سقفی قطعه در داخل موتور جرثقیل می باشد که وظیفه انجام عمل ترمز تحت فرمان را دارد. کیفیت لنت ترمز یکی از عوامل حیاتی در ایمنی جرثقیل سقفی است. شرکت های سازنده جرثقیل سقفی با توجه به طراحی محصولات خود لنت ترمز و سیستم ترمز منحصر خود را تولید می کنند. توصیه اکید کارشناسان جهان صنعت رادیس این است که همواره برای سیستم ترمز و لنت ترمز جرثقیل سقفی از قطعات اصلی و معتبر استفاده شود. چرا که این قطعه در هنگام اعمال ترمز باید تحمل بار بسیار بالایی داشته باشد.

لنت ترمز جرثقیل سقفی
لنت ترمز جرثقیل سقفی

وینچ جرثقیل سقفی

وینچ جرثقیل سقفی قطعه ای است که سیم بکس به دور آن پیچیده می شود و دارای یک ضامن برای جلوگیری از آزاد شدن بار است.

در اصطلاحات رایج وینچ به خود بالابر گفته می شود.

وینچ جرثقیل سقفی
وینچ جرثقیل سقفی دماگ

ریل جرثقیل سقفی

ریل جرثقیل سقفی با توجه به محل مورد استفاده جرثقیل طراحی می شود.ریلهای جرثقیل سقفی محل حرکت سیستم بالابر روی خط مشخصی هستند. ریل جرثقیل سقفی با توجه به تناژ و ظرایط کاری مخصوص طراحی و تولید می شود.

ریل جرثقیل سقفی
کالسکه سوارشده بر ریل روی زمین