کلید فرمان جرثقیل سقفی

در دنیایی پر از نیازهای جابه‌جایی مواد، و به‌ویژه در زمینه جرثقیل‌های سقفی، درک اینکه کلید فرمان جرثقیل سقفی چیست و چه کاری انجام می‌دهند، کمی دشوار است. کنترل های زیادی برای هدایت و همچنین گزارش وضعیت و شرایط تجهیزات جابجایی مواد وجود دارد. اما چگونه استفاده می شوند و مزایای استفاده از آنها چیست؟ چه نکات ایمنی باید در نظر گرفته شود؟ و… کلید فرمان ها جرثقیل سقفی مدرن‌تر چه چیزی برای ارائه دارند؟

انواع کلید فرمان جرثقیل
انواع کلید فرمان جرثقیل

شرکت جهان صنعت رادیس با دو دهه سابقه در زمینه ارایه خدمات فنی، آمادگی ارایه قطعات یدکی  جرثقیل سقفی و انواع کلید فرمان جرثقیل سقفی را دارد. برای دریافت مشاوره خرید، و یا خرید کلید فرمان جرثقیل سقفی می توانید با کارشناسان جهان صنعت رادیس تماس بگیرید.

کلید فرمان جرثقیل
کلید فرمان جرثقیل

کلید فرمان جرثقیل دماگ

کلید فرمان جرثقیل دماگ، از با کیفیت ترین کلید فرمان جرثقیل موجود در بازار جهانی است. شرکت دماگ آلمان همواره با کیفیت به خصوص محصولات خود شناخته شده است. کلید فرمان جرثقیل دماگ، علاوه بر کیفیت ساخت، طول عمر بالا، ایمنی سطح بالایی را نیز در دسترس اپراتور قرار می دهد.

کلید فرمان جرثقیل آویز دماگ

کلید فرمان جرثقیل آویزDST ، یک راه حل های جهانی و واقعی هستند. سهولت نصب و ایمنی کلید فرمان جرثقیل آویز، از دلایلی همه گیر شدن این نوع از کنترل ها هستند.

مزایای کلید فرمان جرثقیل آویز

 • سه اندازه با چندین ترکیب از عناصر عامل و سوئیچینگ
 • طراحی و عملکرد ارگونومیک
 • عناصر سوئیچینگ برای کنترل مستقیم و کنتاکتور
 • ظرفیت سوئیچینگ بالا
 • قابلیت اطمینان عملیاتی بالا
کلید فرمان جرثقیل دماگ
کلید فرمان جرثقیل دماگ

کلید فرمان جرثقیل بی سیم دماگ

کلید فرمان جرثقیل بی سیم دماگ، نوع جدید از کلید فرمان جرثقیل است، که در کنار قابلیت اطمینان، کارآیی بیشتری را نیز فراهم می کنند. اپراتور شما می تواند جرثقیل های خود را به طور ایمن و دقیق با فرستنده دستی Demag DRC MJ کنترل کند، در حالی که به طور کامل روی کار جابجایی تمرکز کرده است. کلید فرمان جرثقیل بی سیم دماگ با دو جوی استیک، می تواند به راحتی بار را در سه سطح حرکت دهد. در عین حال همیشه  با خیال راحت در فاصله مناسبی از بار بایستید.

استفاده از کلید فرمان جرثقیل بی سیم تنها با یک دست به راحتی انجام می شود. در حالی که شما وضعیت جابجایی بار را در دید خود دارید.

طراحی فشرده فرستنده کلید فرمان جرثقیل، به گونه ای است که بدون خستگی و طی ساعات متوالی می توان از آن استفاده نمود.

کلید فرمان جرثقیل بی سیم
کلید فرمان جرثقیل بی سیم

کلید فرمان جرثقیل سقفی چگونه

استفاده می شود؟

طبق گفته ECMA (انجمن تولیدکنندگان برق و کنترل)، “کنترل رابط و مدیریت سخت افزار از طریق یک شبکه ارتباطی برای اطمینان از عملکرد صحیح و ایمن تجهیزات است.” کنترل های ادغام شده در جرثقیل های سقفی به طور خاص از سخت افزار، نرم افزار، حسگرها و مهارت اپراتور برای جابجایی اقلام از یک مکان به مکان دیگر استفاده می کنند.

حداقل، کنترل ها جرثقیل را در امتداد باند و بالابر را روی بار قرار می دهند و اجازه می دهند بار به سمت بالا/پایین، پهلو به پهلو و غیره جابجا شود. چنین عملیاتی معمولاً با استفاده از یک آویز ساده یا یک کنترل از راه دور رادیویی انجام می شود. کنترل های پیشرفته تر جرثقیل همچنین وضعیت کلیدی و اطلاعات تشخیصی، کنترل اضافی بر سرعت و موقعیت و اقدامات ایمنی را برای محافظت از کارکنان و تجهیزات فراهم می کند.

انواع کلید فرمان جرثقیل

بسیاری از جرثقیل ها، و به خصوص مدل های قدیمی تر، از کلید فرمان جرثقیل آویز استفاده می کنند که به طور معمول از خود جرثقیل آویزان می شوند و به سیستم های فستونی وابسته هستند تا به آنها اجازه حرکت با جرثقیل را کنترل کند. این کنترل ها به جرثقیل متصل می شوند و برای استفاده از آنها نیاز است که کاربر در فاصله معینی از بالابر قرار داشته باشد. این نوع از کلید فرمان قابل اعتماد و  آسان برای استفاده هستند.به دلیل ایمنی و سهولت استفاده از کلید فرمان آویز برای سالیان طولانی محبوبیت خاصی دارد. با این حال، آنها واقعاً برای آسانسورهای با چرخه کم کار و مشاغلی که احتمال آسیب بسیار کم است بهترین کار را انجام می دهند، زیرا آویز باعث می شود اپراتور نتواند به طور کامل از بار فعال جدا شود.

کلید فرمان جرثقیل بی سیم، دیگر کلید فرمان جرثقیل سقفی هستند. هنگامی که از کلید فرمان بی‌سیم استفاده می‌شود، دستورالعمل‌ها با فرکانس رادیویی (RF) یا فن‌آوری مادون قرمز در مقابل انتقال سیگنال‌های الکتریکی از طریق کابل سخت‌افزاری منتقل می‌شوند. اکثر کلید فرمان های بی‌سیم یا دستی هستند یا به سبک شکم‌باکس متصل می شوند.  کلید فرمان بی سیم متصل به  شکم باکس معمولاً شامل یک یا چند جوی استیک برای کنترل هستند.

برخلاف کلید فرمان های آویز، کلید فرمان رادیویی به اپراتور اجازه می‌دهند تا خود را در موقعیت بسیار بهتری از نظر دید و ایمنی برای بلند کردن بار قرار دهند. زیرا هیچ کابلی در کار نیست. کلید فرمان جرثقیل بی سیم همچنین گزینه های بیشتری را در مورد کنترل سرعت ارائه می دهند اما نیاز به باتری یا شارژ مجدد دارند. از سوی دیگر، از آنجایی که اپراتور را می توان دور از سیستم جرثقیل قرار داد، کلید فرمان جرثقیل بی سیم یک عامل ایمنی اضافی را، نیز فراهم می کند.

کلید فرمان جرثقیل مدرن چیست؟

فناوری این نوع از کلید فرمان ها مدرن تر هستند . برخی از امکانات کلید فرمان جرثقیل مدرن:

 • تشخیص و اطلاعات بصری (صفحه نمایش لمسی/HMI)
 • ویژگی های ایمنی اضافه
 • تشخیص از راه دور
 • سیستم های درایو پشت سر هم
 • مبدل های فرکانس برای حرکات نرم تر و دقیق تر
 • مانیتورینگ تبلت، گوشی هوشمند و رایانه شخصی
 • فناوری جعبه سیاه برای حمایت از ادعاهای گارانتی
 • گزینه های برنامه نویسی پیشرفته
 • سیستم های اجتناب از موانع (OAS)
 • قابلیت اطمینان بهتر

داده‌های اضافی که کنترل‌های جرثقیل پیشرفته‌تر می‌توانند ارائه کنند شامل زمان اجرا، چرخه انتخاب در بالابر یا دستگاه بالابر یا هر دو، تاریخچه بارگذاری و کدهای خطا و داده‌های مهم تشخیصی است. همچنین، تمام داده های مهم برای ایمن نگه داشتن عملکرد، از دیگر قابلیت های کلید فرمان جرثقیل های مدرن است.

کلید فرمان جرثقیل  مدرن کجا استفاده می شود؟

در حالی که ممکن است برخی تصورات وجود داشته باشد که کلید فرمان جرثقیل محدود به اتوماسیون حمل و نقل مواد، انتقال قطعات به یک مقصد خاص، یا جابجایی قطعات از طریق خط تولید به صورت مکرر است، کلید فرمان جرثقیل سقفی برای بازیابی، موقعیت یابی و قرار دادن وسایل سنگین استفاده می شود.

با این حال جرثقیل ها اغلب بخش کلیدی اتوماسیون کنترل هستند. به عنوان مثال، کلید فرمان جرثقیل مدرن می توانند علاوه بر انتقال یک قطعه به یک مکان خاص برای مونتاژ، نشان دهند که قطعه وارد شده و برای مرحله بعدی آماده است و سپس برگردند و قطعه دیگری را طبق برنامه انتخاب کنند. کلید فرمان جرثقیل مدرن به عنوان پشتیبانی از سیستم های ذخیره سازی و بازیابی خودکار (AS/RS) ایده آل هستند.

ککلید فرمان جرثقیل مدرن از برنامه‌ریزی جرثقیل‌ها برای انجام کارهای تکراری با حداقل مداخله توسط اپراتور پشتیبانی می‌کنند. کلید فرمان جرثقیل نیز به شدت در ایمنی دخیل هستند: کنترل‌های داخلی می‌توانند بالابر را در صورت تشخیص شرایط ناامن، مانند نزدیکی بیش از حد پرسنل یا مانعی در راه (زون‌بندی) متوقف کنند.

مزایای کلید فرمان جرثقیل

مزایای بسیاری برای کلید فرمان جرثقیل مدرن وجود دارد. به طور کلی، آخرین فناوری در کنترل جرثقیل، کنترل بسیار بیشتری را بر حرکت، سرعت و موقعیت بالابر در اختیار اپراتور قرار می دهد. کنترل ها اقدامات ایمنی بیشتری را برای ایمن نگه داشتن کارکنان و ایمن نگه داشتن تجهیزات از آسیب ارائه می دهند. کلید فرمان جرثقیل مدرن به جرثقیل‌ها اجازه می‌دهد تا به عنوان بخشی از سیستم‌های اتوماسیون کنترل شوند، که منجر به افزایش تولید و بهینه سازی می‌شود.

چه زمانی باید کلید فرمان جرثقیل را به روز کرد؟

به‌ روزرسانی کلید فرمان جرثقیل مدرن، در تأسیسات شما زمانی منطقی است که نه تنها پیشرفت‌های فناوری کنترل‌ها را در نظر بگیرید، بلکه این واقعیت را نیز در نظر بگیرید که تجهیزات کنترل‌شده به سرعت مقرون به صرفه‌تر و ایمن‌تر می‌شوند. انتخاب به‌روزرسانی کلید فرمان جرثقیل مدرن و مناسب، می‌تواند بهره‌وری شما را بهبود بخشد و زمان لازم برای جابجایی مواد روزانه را کاهش دهد. به خاطر داشته باشید که کلید فرمان جرثقیل قدیمی و منسوخ شده اند. زیرا عملیات کمی را پشتیبانی می کنند. با این حال در نظر داشته باشید که استفاده از کلید فرمان جرثقیل مدرن، یک هزینه اولیه بیشتر از کلید فرمان جرثقیل قدیمی دارد. ولی با توجه به کارآیی بیشتر کلید فرمان جرثقیل مدرن، چنین هزینه هایی کاملا پوشش داده می شوند، و حتی با افزایش بهره وری موجب سوددهی بیششتر نیز می شوند.

انتخاب کلید فرمان جرثقیل

انتخاب کلید فرمان جرثقیل بایستی به دقت انجام گیرد. مواردی همچون، کارآیی کلید فرمان جرثقیل، امنیت کلید فرمان جرثقیل، امکانات کلید فرمان جرثقیل و … مواردی هستند که باید در نظر گرفته شوند. شما باید ابتدا نیازهای مجموعه عملیاتی خود را مورد بازبینی قرار دهید. سپس با توجه به زیرساخت های خود، اقدام به انتخاب کلید فرمان جرثقیل نمایید. همچنین می توانید در زمینه انتخاب کلید فرمان جرثقیل با کارشناسان جهان صنعت رادیس نیز در ارتباط باشید. شرکت جهان صنعت رادیس ارایه دهنده خدمات جرثقیل سقفی و همچنین قطعات یدکی جرثقیل سقفی، گزینه های متعددی برای تامین تجهیزات مورد نیاز شما فراهم آورده است.